Nyugodtan merem állítani, hogy a Riddim wobbler, legyen szó süllyedőről vagy felúszóról, egyike a legjobb és legsokoldalúbb balinos műcsaliknak a magyar piacon. Hogy miért? Szerintem több tényező is eredményezi: messzire és pontosan dobható, nagyon széles sebességtartományban és változatos stílusban vezethető, a színek pedig a magyar vizeken szerzett tapasztalatok nyomán születtek meg. Mindezen objektív okokon túl van a csali mozgásában, az általa leadott rezgésekben valami egyedi, ami már egyszerű bevontatásnál is vonzza a halakat. Bizonyára szerepe van ebben a csali testében levő nagyméretű, dobást segítő acélhengernek, amely a mozgás ütemében kotyog, valamint az apró, diszkréten zörgő golyócskának a farokrészben.
Egy kissé részletesebben kifejtve: a balinhorgászatban talán mindennél fontosabb a műcsalit a megfelelő pillanatban, minél gyorsabban és minél pontosabban a megfelelő helyre juttatni. Tapasztalt balinhorgászok jól tudják, hogy ez általában lényegesebb szempont, mint a műcsali színe, mozgása, milyensége. A táplálkozó balinok orra elé dobott műcsalira igen gyakran a vízbeérés pillanatában bekövetkezik a kapás. Nyilván itt sem teljesen lényegtelen, hogy mit dobunk oda, például hogy hogyan, mekkorát csobban, vízreérés után milyen gyorsan süllyed, vagy pedig lebeg a vízfelszínen. A kapás ugyanis a vízbe csobbanás pillanatában, de az azt követő másodpercekben is bekövetkezhet.
A süllyedő és a felúszó Riddim70 wobbler is egyaránt kiemelkedően jól dobható, meg merem kockáztatni, hogy az ismert terelőlapos, rendes verető mozgásra képes wobblerek közül a legjobban dobhatók legszűkebb élmezőnyébe tartoznak. A dobástávot számtalanszor megmértem: 0,10 mm-es névleges átmérőjű (a valóságban nyilván jóval vastagabb) 4-es fonású fonott zsinórral, 213 cm-es, 7-28 grammos közepesen feszes bottal, széles dobú, 40-es méretű orsóval dobva a süllyedő, 12 grammos Riddimmel 47-50, a felúszó, 10,5 grammos változattal 44-47 méter közötti dobástávot lehet hátszél nélkül elérni. Ez a távolság elenyésző a balinólmokkal, pilkerekkel megdobható távokhoz képest, de bőven veri a balinos wobblerek túlnyomó többségét. Nyilván közel lehet menni csónakkal, gázolva, vagy olykor partról is a balinokhoz, de ilyenkor is abszolút jellemző, hogy hol itt, hol ott csattan egy rablás és aki halat is szeretne fogni, annak nincs ideje a rablást látva közelebb lopózni, azonnal oda kell dobni, különben csak egy múltbéli esemény lesz a rablás, nem fogási esély.
A nagy dobástáv mellett legalább ugyanilyen fontos, hogy ezek a csalik mindig egyenesen, kóválygás nélkül repülnek, úgyhogy a várható dobástáv kiszámítható, a csali pontosan oda repül, ahová a horgász dobja, nem végez hirtelen, önkényes irányváltoztatásokat, nem pörög be, nem oldalaz a levegőben.
Ha valaki esetleg mégis azt tapasztalná, hogy a csalija nem nyílként süvít a levegőben, hanem kissé szitál, annak egyetlen egy oka lehet: a kelleténél kisebb dobósúlyú bottal próbálkozik, amiben nincs elég erő ahhoz, hogy megfelelő kezdősebességet megadja a dobásnak. Egy gerincesebb bottal próbálkozva jelentős javulást fog tapasztalni.
Ami a bevontatás sebességtartományát illeti, ebben a felúszó Riddim verhetetlen: egészen kínosan csigalassú tempónál is szépen remeg, ugyanakkor stabilan bírja a leggyorsabb vontatást is. Ugyanazzal a csalival lehet éjjel a felszínen végtelenül lassan vontatva süllőket fogni, amit reggel a vadul raboló balinok közt őrült sebességgel teker az ember.
A süllyedő Riddim már nem annyira kedveli a nagyon alacsony tempót, inkább közepes sebességgel vezetve van elemében, a felső sebességhatár pedig még magasabb, mint a felúszó változatnál.
A különböző vezetési stílusokat és horgászati helyzeteket, amikor eredményesen használtam a Riddim wobblereket, egy-egy rövid leírással és fotóval mutatom meg nektek: